Tottenham Hotspur a făcut un pas important în lupta pentru un loc de UEFA Champions League și a câștigat pe teren propriu cu Luton Town, scor 2-1, în etapa cu numărul 30 din Premier League.

Radu DrăgușinFoto: Kieran McManus/Tottenham Hotspur / Shutterstock Editorial / Profimedia

Tottenham Hotspur - Luton Town 2-1

Cu Radu Drăgușin titular pentru al doilea meci consecutiv, Tottenham Hotspur a obținut un succes pe teren propriu în duelul cu Luton Town.

Formația antrenată de Ange Postecoglou a dominat confruntarea cu echipa nou promovată, însă s-a văzut condusă în minutul 3, când Chong a punctat din pasa lui Barkley.

Gazdele au reușit să restabilească egalitatea abia în partea secundă, mai exact în minutul 51, când Kabore și-a înscris în proprie poartă.

Mai mult decât atât, Tottenham a continuat să preseze și a marcat golul de 2-1 în minutul 86, prin sud-coreeanul Son.

Pentru prestația din acest meci, Radu Drăgușin a primit din partea celor de la Sofa Score nota 6.7.