Real Madrid a făcut un pas important către câștigarea unui nou titlu în LaLiga, după ce s-a impus spectaculos pe terenul celor de la Osasuna, scor 4-2, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 29.

Jucatorii celor de la Real MadridFoto: Alberto Simon/DYDPPA / Shutterstock Editorial / Profimedia

Osasuna - Real Madrid 2-4

Real Madrid a făcut spectacol în ultimul meci din campionat.

Formația antrenată de Carlo Ancelotti s-a impus în deplasarea de la Pamplona, cu Osasuna, scor 4-2 și s-a distanțat în fruntea LaLiga.

„Los blancos” au început excelent partida și au marcat după doar 4 minute prin Vinicius, dar avantajul Realului a durat doar 3 minute. Budimir a restabilit egalitatea din pasa lui Herrando.

Până la pauză, Madridul a trecut din nou la conducerea jocului, după ce a punctat prin Dani Carvajal (min 18).

În a doua repriză, Brahim Diaz a majorat avantajul oaspeților (min 61), iar Vinicius a dus scorul la 4-1, 3 minute mai târziu.

Gazdele au mai marcat o dată în prelungiri prin Munoz (min 90+1), care a stabilit și scorul final al disputei.