​După trei partide în care a fost rezervă neutilizată, Radu Drăgușin a evoluat o repriză în victoria celor de la Tottenham, scor 4-0 pe terenul lui Aston Villa, în runda cu numărul 28 din Premier League.

Radu DrăgușinFoto: Kieran McManus/Tottenham Hotspur / Shutterstock Editorial / Profimedia

Aston Villa – Tottenham 0-4, în Premier League – Drăgușin profită de accidentarea lui Micky van de Ven

Internaționalul român Radu Drăgușin a profitat duminică de accidentarea fundașului Micky van de Ven și a fost introdus pe teren în minutul 49.

Deși a primit un cartonaș galben pentru un fault asupra lui McGinn, fostul jucător de la Genoa a avut o prestație apreciată, iar Tottenham nu a primit gol cu el pe teren.

Pe terenul celor de la Aston Villa, Spurs a deschis scorul abia în minutul 50 prin Maddison, iar trei minute mai târziu l-a majorat grație reușitei lui Johnson.

Gazdele au rămas în inferioritate în minutul 65, iar minutele de prelungire au mai adus două goluri semnate de Son Heung-Min și Werner.

Dacă accidentarea lui van de Ven se dovedește una serioasă, Radu Drăgușin ar putea începe titular următoarea partidă a lui Tottenham, în fața celor de la Fulham.