FC Buzău a deschis etapa cu numărul 17 din Liga 2 și s-a impus cu scorul de 2-1 în fața celor de la Corvinul Hunedoara.

Minge de fotbalFoto: Cronos / Alamy / Alamy / Profimedia

FC Buzău - Corvinul Hunedoara 2-1

FC Buzău a început cu dreptul anul 2024 și a obținut al doilea succes consecutiv în Liga 2.

Buzoienii s-au impus cu scorul de 2-1 în fața celor de la Corvinul Hunedoara, la capătul unui meci bun făcut de gazde.

Rădulescu a deschis scorul pentru Buzău după numai 8 minute, iar Dumitru a majorat avantajul gazdelor 3 minute mai târziu, din lovitură de la 11 metri.

În a doua repriză, Rădulescu a comis un penalty, iar Coman a redus din diferență (min 54) de la punctul cu var.