Campioana Germaniei a reușit sâmbătă prima victorie după trei partide, scor 2-1 în fața lui RB Leipzig în etapa a 23-a din Bundesliga, cu un gol marcat în minutele de prelungiri.

Harry Kane, Bayern MunchenFoto: Rolf Vennenbernd / DPA / Profimedia

Bayern – RB Leipzig 2-1, în Bundesliga – Harry Kane, din nou erou pe Allianz Arena

Cu două înfrângeri în Bundesliga și una în Champions League, antrenorul Thomas Tuchel a fost criticat tot mai mult de susținătorii lui Bayern.

Iar campioana Germaniei a reușit o victorie dramatică în mecul de pe teren propriu cu Leipzig.

Harry Kane a deschis scorul în minutul 56, dar Sesko a restabilit egalitatea în minutul 71.

Tot Kane și-a salvat echipa și de această dată, cu un gol marcat în primul minut al prelungirilor. Bayern Munchen acumulează 53 de puncte după 23 de etape și rămâne pe poziția secundă a clasamentului, în urmărirea liderului Leverkusen.