Gaziantep, formația antrenată de Marius Șumudică, a pierdut confruntarea de pe teren propriu cu Basaksehir din runda cu numărul 27 a campionatului Turciei, scor 0-2 și ocupă locul 17 al clasamentului.

Marius SumudicaFoto: Seskimphoto / Seskimphoto / Profimedia

Marius Șumudică, învins după o partidă dominată de echipa sa

După două remize și o victorie, Gaziantep a pierdut partida disputată în fața celor de la Basaksehir.

Echipa lui Marius Șumudică a avut mult ghinion, după ce a dominat meciul la toate capitolele.

Cu Florin Niță, Deian Sorescu, Denis Drăguș și Junior Morais titulari și Alexandru Maxim intrat în partea secundă, Gaziantep a primit gol în minutul 60 de la Piatek.

După o reușită anulată de VAR pentru ofsaid, Basaksehir și-a dublat avantajul abia în prelungirile partidei, prin Abeid.

Cu o singură victorie în ultimele zece partide de campionat, Gaziantep ocupă primul loc retrogradabil, dar poate fi depășită în această etapă de Konyaspor sau Pendikspor.