Gaziantep a ajuns la 8 meciuri consecutive fără succes în toate competițiile. Echipa antrenată de Marius Șumudică a fost eliminată și din Cupa Turciei, după ce a fost învinsă pe teren propriu de Fenerbahçe, scor 2-0.

Marius SumudicaFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Gaziantep - Fenerbahçe 0-2, în optimile Cupei Turciei

Pe loc retrogradabil în Superliga Turciei, Gaziantep a fost eliminată miercuri și din Cupă.

Cu Florin Niță, Deian Sorescu, Alexandru Maxim și Denis Drăguș în primul 11, formația antrenată de Marius Șumudică a fost învinsă pe teren propriu de Fenerbahçe.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 17 al partidei, prin Michy Batshuayi, care a transformat o lovitură de la 11 metri.

Gaziantep a avut șansa egalării 12 minute mai târziu, însă Alexandru Maxim a irosit un penalty.

Până la pauză, Fenerbahçe a mai punctat încă o dată, prin același Batshuayi (min 31).

Șumudică a încercat să mai schimbe ceva prin modificările efectuate în partea secundă, dar rezultatul a rămas neschimbat.