Gaziantep, echipa pregătită de Marius Șumudică, a pierdut luni pe terenul lui Galatasaray, scor 2-1, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 23 din Superliga Turciei.

Marius SumudicaFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Galatasaray - Gaziantep 2-1

Gaziantep a ajuns la 6 etape consecutive fără succes în campionatul Turciei.

Formația antrenată de Marius Șumudică a pierdut dramatic pe terenul lui Galatasaray.

Cu Florin Niță, Deian Sorescu, Alexandru Maxim și Denis Drăguș în primul 11, oaspeții au preluat conducerea în minutul 29 al partidei, când Kizildag a finalizat din pasa lui Djilobodji.

În a doua repriză, Galatasaray a revenit în meci și a restabilit egalitatea, grație reușitei lui Wilfried Zaha.

Pe final, gazdele au dau lovitura decisivă (min 90), la capătul unei acțiuni finalizate de Baris Alper Yilmaz.

Cu acest eșec, Gaziantep rămâne pe locul 17 în clasament (loc retrogradabil) și are 23 de puncte după 23 de etape.