Formația antrenată de Răzvan Lucescu, PAOK Salonic, a revenit pe primul loc al clasamentului din Grecia, după victoria din derbiul cu Panathinaikos Atena, scor 2-1, din etapa cu numărul 20.

Razvan LucescuFoto: Karim JAAFAR / AFP / Profimedia

PAOK Salonic – Panathinaikos 2-1 – Răzvan Lucescu este din nou lider în Grecia

Echipa lui Răzvan Lucescu a început greu partida cu Panathinaikos din etapa a 20-a a campionatului Greciei.

Pe fondul dominării oaspeților, PAOK a înscris în minutul 38, dar golul lui Koulierakis a fost anulat de VAR pentru ofsaid.

S-a intrat totuși în avantaj la pauză, după ce bulgarul Kiril Despodov a deschis scorul în minutul 43.

Panathinaikos a continuat jocul bun și în repriza secundă, iar Bakasetas a reușit egalarea în minutul 51.

Formația din Salonic a echilibrat însă rapid jocul, iar Despotov a marcat cel de-al doilea său gol după doar cinci minute.

După a treia victorie consecutivă, Răzvan Lucescu o duce pe PAOK din nou pe primul loc al clasamentului cu 45 de puncte, cu două mai mult decât următoarea clasată, AEK Atena.