Napoli a suferit o înfrângere drastică în etapa cu numărul 19 din Serie A. Campioana Italiei a pierdut în deplasare la Torino, scor 3-0.

Jucatorii echipei NapoliFoto: Alessandro Garofalo/LaPresse / Shutterstock Editorial / Profimedia

Napoli, învinsă clar în deplasare de Torino

Napoli este departe de echipa care defila în sezonul trecut în Serie A.

Campioana en-titre nu și-a revenit nici sub comanda lui Walter Mazzarri și a fost învinsă pentru a doua oară în ultimele 3 etape.

Pe terenul lui Torino, Napoli a primit gol în minutul 43 al partidei, de la Sanabria.

În a doua repriză, Mazzocchi și-a lăsat echipa în inferioritate numerică, la doar 4 minute de la intrarea sa pe teren.

Vlasic a punctat pentru 2-0 (min 52), iar Buongiorno a stabilit scorul final, în minutul 66.

După această înfrângere, Napoli a coborât pe locul 9 în Serie A, cu doar 28 de puncte. De partea cealaltă, Torino a acumulat 27 de puncte și a urcat pe locul 10.