Prima partidă a rundei a doua a grupelor Cupei României s-a terminat cu o surpriză mare. Corvinul Hunedoara a învins deținătoarea trofeului, Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 1-0, iar covăsnenii sunt ca și eliminați.

Sepsi Sfantu GheorgheFoto: Alex Nicodim/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Corvinul Hunedoara – Sepsi 1-0, în grupele Cupei României

Deși antrenorul Liviu Ciobotariu a decis să nu odihnească prea mulți titulari, Sepsi a fost dominată de Corvinul, care putea câștiga la un scor mai mare.

După o primă ocazi ratată de Iacob, hunedorenii au deschis scorul în minutul 58 prin Manolache, cu o lovitură de cap în urma unei lovituri de colț.

Sepsi putea egala la lovitura liberă executată de Aganovic în minutul 70, iar în prelungiri, Niczuly s-a opus excelent lui Herghelegiu care putea dubla avantajul.

Corvinul este liderul grupei A după două meciuri, iar o victorie a Petrolului pe terenul Chindiei ar însemna eliminarea deținătoarei Cupei României.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre Corvinul Hunedoara și Sepsi Sfântu Gheorghe.