AS Roma a învins joi Slavia Praga, scor 2-0, în etapa a treia a grupelor Europa League. Scorul serii s-a înregistrat pe trei stadioane, 5-1 pentru Liverpool, Leverkusen și Molde.

Mohamed Salah si Darwin NunezFoto: MICAH CROOK/PPAUK / Shutterstock Editorial / Profimedia

Liverpool – Toulouse 5-1 / AS Roma – Slavia Praga 2-0, în Europa League

Formația antrenată de Jose Mourinho nu a avut emoții în fața cehilor de la Slavia Praga.

Bove în chiar primul minut de joc și Lukaku în minutul 17, ambii din pasele lui El Shaarawy au rezolvat soarta partidei încă din prima repriză.

Liverpool a reușit un adevărat tur de forță în meciul cu francezii de la Toulouse.

Diogo Jota a deschis scorul în primele minute, iar Dallinga a restabilit rapid egalitatea.

La pauză s-a intrat însă cu 3-1, după golurile marcate de Endo și Nunez.

În repriza secundă, englezii s-au descătușat, iar reușitele lui Gravenberch și Salah au închis tabela pentru o victorie cât se poate de clară.