​Dennis Man a înscris un gol în victoria obținută de Parma în fața echipei Como, scor 2-1, în etapa a zecea din Serie B.

Dennis ManFoto: Jonathan Moscrop / PA Images / Profimedia

Dennis Man, nota 7 după golul superb din meciul cu Como

În minutul 8 al partidei de pe Stadio Ennio Tardini, Man a combinat superb cu polonezul Benedyczak și a înscris cu un șut la colțul scurt.

Charpentier, care l-a înlocuit pe Man în minutul 72, a avut nevoie de doar două minute pentru a-și trece numele pe tabela de marcaj.

Scorul final a fost stabilit de Barba ('90+2).

Tuttomercatoweb l-a notat cu 7 pe Dennis Man: „Golul său superb deschide balul, apoi face ravagii în spatele adversarilor și își ajută propria apărare".

Valentin Mihăilă, celălalt român de la Parma, a intrat pe teren în minutul 63. El a primit nota 5.5: „Nu intră bine în joc: impresia este că face prea multe greșeli pripite".

• În acest sezon, Dennis Man a înscris 4 goluri și bifat un assist în cele 8 meciuri jucate pentru Parma.
  • În urma acestui rezultat, Parma se află pe prima poziție în clasament (23 de puncte), iar Como ocupă locul 6 (14 puncte).