Betis Sevilla și Burnley au remizat, scor 1-1, într-o partidă amicală disputată vineri.

Marc BartraFoto: Jose Luis Contreras / Zuma Press / Profimedia

Gruparea din Premier League a deschis scorul prin Beyer (minutul 27), iar scorul final a fost stabilit de Marc Bartra, fost fundaș al Barcelonei, în minutul 51.

Fundașul Marc Bartra, gol de la jumătatea terenului în amicalul dintre Betis Sevilla și Burnley

Ibericul (32 de ani) a punctat cu un șut de la jumătatea terenului, iar reușita a făcut imediat înconjurul planetei.

Bartra a fost rezervă, el fiind introdus pe teren la pauză.

Produs al academiei celor de la FC Barcelona, Bartra a cucerit, printre altele, alături de catalani două Champions League și cinci titluri în LaLiga.

Cotat la €3,7 milioane de Transfermarkt, Bartra a jucat de-a lungul carierei la formațiile Barcelona, Borussia Dortmund, Trabzonspor și Betis Sevilla.