Liga secundă de fotbal din China a oferit un moment bizar în etapa cu numărul 15. Eliminat în prelungirile primei reprize, antrenorul Xin Duan l-a pălmuit pe arbitrul Chen Hao, iar câteva secunde mai târziu a leșinat.

Minge de fotbalFoto: Chagnard Guillaume/ABACA / Shutterstock Editorial / Profimedia

Totul s-a întâmplat în timpul partidei Nanjing City - Shenyang Urban FC. La scorul de 1-0 pentru gazde, antrenorul oaspeților a protestat și a primit cartonaș roșu.

Foarte nervos, Xin Duan l-a lovit pe arbitru, s-a îndreptat spre marginea terenului, iar apoi s-a prăbușit. Tehnicianul s-a ridicat după câteva momente și a fost transportat la spital, iar starea sa este bună.

Cei care au urmărit meciul au afirmat că nu înțeleg de ce antrenorul a avut această reacție, mai ales având în vedere faptul că arbitrul nu luase decizii controversate.

Nanjing City s-a impus cu 4-0 (Bouli '27, Zhang Xilin '54, Yang He '63 și Traore '66).