Al-Taee, cu antrenorul Mirel Rădoi pe bancă, a pierdut duelul cu formația lui Cristiano Ronaldo, Al Nassr, scor 2-0, în etapa a 27-a a campionatului din Arabia Saudită.

Mirel RadoiFoto: Alex Nicodim/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Al-Taee – Al Nassr 0-2, în Arabia Saudită

Echipa antrenată de Mirel Rădoi a rezistat mai mult de o repriză fără să primească gol de la Cristiano Ronaldo și celelalte vedete de la Al Nassr.

Portughezul a deschis scorul din penalti în minutul 52, iar brazilianul Anderson Talisca a dublat avantajul oaspeților în minutul 81.

Dacă Al-Taee ocupă locul al șaptelea în clasament, fără obiectiv în acest final de sezon, Al Nassr încă speră la cucerirea titlului.

Aflată pe poziția secundă cu 60 de puncte, Al Nassr s-a apropiat la doar trei puncte de liderul Al-Ittihad, după remiza acestora pe terenul lui Al Hilal, cu trei etape înaintea finalului de sezon.