Dinamo a câștigat al doilea meci consecutiv din play-off-ul ligii secunde. Formația antrenată de Ovidiu Burcă s-a impus în fața celor de la Oțelul Galați, scor 3-0.

Jucatorii echipei Dinamo BucurestiFoto: Inquam Photos / Mihai-Antonio Vasile

Dinamo, neînvinsă în play-off - Urmează duelul cu CSA Steaua București

Dinamo merge excelent în play-off, iar „câinii” au ajuns la 3 jocuri consecutive fără eșec.

Băieții lui Ovidiu Burcă au reușit să o învingă și pe Oțelul Galați, la capătul unui duel controlat de gazde.

Într-o atmosferă frumoasă pe stadionul Arcul de Triumf, dinamoviștii au controlat prima repriză și au fost aproape de a deschide scorul.

Dani Iglesias a fost blocat de portarul advers, iar Amzăr a nimerit bara din centrarea lui Ghezali.

În a doua repriză, gazdele au pus o presiune tot mai mare la poarta gălățenilor, iar în cele din urmă Ghezali a spart gheața cu o execuție superbă în minutul 62.

Oaspeții s-au trezit și ei, iar la faza imediat următoare au lovit bara în urma unei centrări șutate.

Ghezali a risipit emoțiile în minutul 87 al jocului și a majorat avantajul formației lui Burcă, iar gazdele au mai marcat o dată în al 5-lea minut de prelungire.