Dinamo a fost aproape de o nouă victorie în Liga 2, dar arbitrul a refuzat să dicteze două penalty-uri pentru echipa bucureșteană și meciul cu CSM Slatina (etapa a 12-a) s-a terminat la egalitate, scor 0-0.

Suporterii echipei Dinamo BucurestiFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

În minutul 72, Borcea a fost călcat pe gleznă de un adversar în momentul șutului, dar arbitrul ieşean Vlad Baban a lăsat jocul să continue.

În minutul 85, Pisăru (CSM Slatina) a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaș galben.

„Câinii” au mai cerut o lovitură de pedeapsă la chiar ultima fază ('90+4), după ce portarul Ionuț Pop l-a lovit în față pe atacantul Alexandru Pop.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre Dinamo București și CSM Slatina.

În urma acestui rezultat, Dinamo ocupă locul nouă (17 puncte), iar CSM Slatina se află pe poziția a șaptea (19 puncte).