Juentus Torino s-a impus, duminică, pe teren propriu, scor 2-0, în fața Veronei, într-un meci din etapa a XXIV-a din Serie A. Vlahovic, proaspăt transferat de la Fiorentina, a înscris la debutul pentru "Bătrâna Doamnă".

Vlahovic a deschis scorul pentru torinezi în minutul 13, în timp ce Zakaria a dublat avantajul pentru gazde în minutul 61. Amândoi marcatorii au înscris la debutul pentru Juventus.

Sârbul Vlahovic a ajuns la Juventus de la Fiorentina la finalul lunii ianuarie pentru aproximativ 70 de milioane de euro cu tot cu bonusuri.

Atacantul a semnat un contract valabil pe cinci ani, urmând să câștige șapte milioane de euro pe an.

Tot duminică în Serie A, Udinese a învins cu 2-0 Torino. Etapa a XXIV-a din Serie A se încheie luni cu partida Salernitana – Spezia.