Sepsi Sfântu Gheorghe s-a calificat, joi seară, în sferturile de finală ale Cupei României, după ce s-a impus în fața echipei U Craiova 1948, scor 1-0.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Achahbar, în minutul 38.

Portarul Niczuly (Sepsi) a fost eliminat în minutul 90+2, după ce a primit al doilea cartonaş galben. În poartă a intrat Aganovic.

A fost eliminat şi Kovacic, de la craioveni. Iniţial, arbitrul i-a arătat cartonaşul roşu lui Sidibe, informează News.ro.

Ultima partidă din optimi, Politehnica Timişoara – FC Rapid, este programată joi, de la ora 21:00.

Echipele calificate în sferturi: ACSO Filiaşi, Chindia Târgovişte, FC Argeş, CSU Craiova, FC Buzău și Sepsi Sfântu Gheorghe.

În ceea ce priveşte meciul FC Voluntari – FCSB, clubul oaspete a informat Departamentul Competiţii al Federaţiei Române de Fotbal că se află în imposibilitatea de a se prezenta la joc, motiv pentru care partida nu se dispută. Cazul va fi judecat la Comisia de Disciplină a FRF.