Ianis Hagi a debutat perfect în noul sezon din Scoția: internaționalul român a înscris un gol spectaculos pentru Glasgow Rangers, iar campioana s-a impus cu 3-0 în prima etapă în fața celor de la Livingston FC.

În minutul 8 al partidei de pe Ibrox Stadium, Tavernier a centrat în careu, Ianis a preluat excelent, a "culcat" doi adversari cu o fentă și a înscris cu un șut puternic la colțul scurt.

În minutul 13, Adam Lewis l-a faultat pe Ianis Hagi și acesta a acuzat dureri la gleznă. Românul a continuat partida șchiopătând, iar Steven Gerrard l-a schimbat în minutul 32 pentru a evita o accidentare.

Pentru Glasgow Rangers au mai înscris Scott Wright ('78, a intrat pe teren în locul lui Hagi) și Kemar Roofe ('90).