Euro 2020

VIDEO Cristiano Ronaldo, copiat de Paul Pogba: O sticlă de Heineken îndepărată de francez la conferința de presă

de Red. Sport     HotNews.ro
Miercuri, 16 iunie 2021, 9:43 Sport | Fotbal


Paul Pogba si conferinta de presa
Foto: Captura Twitter
Cristiano Ronaldo a îndepărtat sticlele de Coca Cola din fața sa la o conferință de presă, iar momentul se pare că a fost folosit drept sursă de inspirație. După victoria Franței cu Germania de la Euro 2020, Paul Pogba a avut ceva de împărțit cu o sticlă de Heineken.

Conform reacțiilor din presa internațională, explicația ar fi una simplă: mijlocașul este de religie musulmană, astfel că nu consumă alcool.

Sticla de Heineken a căzut victimă, cu toate că era una fără alcool după cum se poate vedea în imagini.
Acțiunile Coca-Cola au scăzut cu 4 miliarde de dolari după ce Cristiano Ronaldo a îndepărtat două sticle din fața sa






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















11959 vizualizari

  • +7 (13 voturi)    
    dar a lasat coca-cola.. (Miercuri, 16 iunie 2021, 10:20)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    .. ca se asorta?
    • -1 (1 vot)    
      ... (Joi, 17 iunie 2021, 7:51)

      ursu_rebegea [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      Probabil are contract de publicitate cu CC si nu-si permite sa ramana fara ieuro.
  • +13 (15 voturi)    
    ma baieti , voi muscati mana (Miercuri, 16 iunie 2021, 10:46)

    feroviarul123 [utilizator]

    Care va hrănește, bine în cazul vostru va da sute de milioane. Renunțați la sponsorizări , la contracte si poate o sa vedem și noi fotbal adevărat.
    • 0 (10 voturi)    
      exact (Miercuri, 16 iunie 2021, 11:23)

      AndreiGr [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

      asta e si realitatea in ambele cazuri. Coca-cola nu are contract cu Ronaldo asa ca Ronaldo nu a vrut sa ii faca publicitate gratuit. La fel si Pogba in cazul Heineken. Nu stiu ce bate lumea campii cu "tine la sanatate, bla bla bla bla"
    • +10 (10 voturi)    
      Lol (Miercuri, 16 iunie 2021, 12:38)

      mitg [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

      Asa-i. Fara sponsorii astia, fotbalul ar fi in cel mai fericit caz cum era in vremurile bune, sustinut din cei 10 lei dati pe bilete.
  • +10 (12 voturi)    
    sincer sa fiu (Miercuri, 16 iunie 2021, 11:40)

    liviu_ [utilizator]

    mie berea si sucurile la un astfel de campionat mi se par o ipocrizie maxima...

    garantat nu au ajuns aia unde sunt vbang cola sau heineker sau mancand lays ...

    reclamele cu sigla vizibila la conferinta de presa mi se par de-a dreptul retzoase...

    mai ales cand ne indreptam vertiginos spre dimensiunile oamenilor din Wall-E
    • +7 (9 voturi)    
      Ce-ai vrea sa plaseze in loc? (Miercuri, 16 iunie 2021, 14:16)

      lazarus101 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Seringile cu steroizi si flacoanele de "sustinatoare de efort" ca alea i-au ajutat sa ajunga la nivelul asta?