​Condusă cu 3-1 după o oră de joc, Cagliari a reușit să întoarcă scorul și a obținut o victorie foarte importantă, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 4-3, împotriva celor de la Parma. Răzvan Marin a înscris un gol și a oferit o pasă decisivă pentru gazde, în timp ce Dennis Man a marcat pentru oaspeți.

Parma a început excelent partida și a condus cu 2-0 după golurile marcate de Pezzella ('5) și Kucka ('31). Pavoletti a redus din diferență pentru gazde ('39), însă Dennis Man a refăcut diferența de două goluri cu un șut de la marginea careului ('59). Răzvan Marin a dat tonul revenirii gazdelor înscriind în minutul 66, iar în primul minut al prelungirilor a pasat decisiv pentru Pereiro. Golul victoriei celor de la Cagliari a fost înscris de Cerri ('90+4).

Răzvan Marin a fost integralist şi a primit un cartonaş galben în minutul 30.

Dennis Man a jucat până în minutul 72, iar celălalt român de la Parma, Valentin Mihăilă, a intrat pe teren în minutul 46.