​VIDEO Pep Guardiola a dat lovitura pe Bernabeu: City învinge pe Real Madrid (2-1)

Joi, 27 februarie 2020, 8:44 Sport | Fotbal

Pep Guardiola
​Cetățenii au făcut un pas important spre sferturile Champions League după ce s-au impus cu 2-1 pe Santiago Bernabeu. Realul a deschis scorul prin Isco (60), dar în doar câteva minute Manchester City a întors rezultatul după reușitele lui Gabriel Jesus (78) și De Bruyne (83, penalti).
  • Au evoluat echipele:
Real Madrid: Courtois - Carvajal, S. Ramos, Varane, Mendy - Modric (Lucas '84), Casemiro, Valverde - Isco (Jovic '84), Benzema, Vinicius Jr (Bale '75). Antrenor: Zinedine Zidane

Manchester City: Ederson - Walker, Laporte (Fernandinho '33), Otamendi, Mendy - Gundogan, Rodrigo, De Bruyne - Mahrez, G. Jesus, B. Silva (Sterling '73). Antrenor: Pep Guardiola

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre Real Madrid și Manchester City.

Returul va avea loc pe Etihad Stadium, în data de 17 martie.