Condusă cu 1-0 de Crystal Palace pe Etihad Stadium, Manchester City a revenit grație unei duble reușite de Aguero în decurs de cinci minute. Trupa lui Guardiola a ratat însă victoria din cauza unui autogol al lui Fernandinho în minutul 90.

Tosun a deschis scorul pe Etihad Stadium, în minutul 39. Aguero a bifat dubla în minutele 82 și 87, dar nu a fost suficient pentru ca City să ia cele trei puncte. Crystal Palace a obținut o remiză nesperată, după ce Fernandinho a trimis mingea în propria poartă în minutul 90.

Manchester City se află pe locul doi în Premier League, cu 48 de puncte. Liverpool este lider detașat, cu 61 de puncte și două partide mai puțin disputate. Crystal Palace ocupă locul 10 în clasament, cu 30 de puncte.

Vezi aici golurile meciului Manchester City vs Crystal Palace.