VIDEO Real Madrid - Real Sociedad 3-1 / Madrilenii au revenit după ce oaspeții au marcat în minutul 2

Duminică, 24 noiembrie 2019, 9:27 Sport | Fotbal

Real Madrid
Real Madrid a obținut o victorie clară cu Real Sociedad, scor 3-1, pe Santiago Bernabeu, deși oaspeții au marcat încă din minutul 2 (etapa a 13-a din LaLiga). Grație acestui succes, "galacticii" rămân la egalitate de puncte cu liderul Barcelona.

Real Sociedad a deschis scorul încă din minutul 2, prin Willian. La pauză, cele două formații s-au aflat la egalitate, după golul înscris de Benzema în minutul 37. În partea secundă, madrilenii au mai punctat de două ori și au obținut victoria fără emoții. Valverde (47') și Modric (74') și-au trecut și ei numele pe lista marcatorilor.

Vezi aici rezumatul meciului Real Madrid vs Real Sociedad.