Olympique Marseille s-a impus pe terenul celor de la AS Monaco, scor 4-3, la capătul unui meci nebun, cu multe răsturnări de scor. Echipa lui Leonardo Jardim a codus cu 2-0, dar până la pauză s-a văzut egalată. În partea secundă, oaspeții au punctat de două ori în cinci minute și au dus scorul la 4-2. Monaco a mai înscris o dată până la final, însă nu a reușit să evite înfrângerea.

Pentru AS Monaco au marcat Ben Yedder (17' - penalty, 26') și Keita (75'), iar golurile celor de la Marseille au fost semnate de Benedetto (38', 66'), Germain (41') și Payet (61').

După cinci etape disputate, AS Monaco se află pe locul 19 (penultimul) în clasament, cu doar două puncte. Olympique Marseille ocupă poziția a patra, cu 10 puncte.

Vezi aici rezumatul partidei Monaco vs Marseille.