​​Liga 2: Încă o victorie pentru Turris Turnu Măgurele (2-0 vs ASU Poli Timișoara)

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Sâmbătă, 7 septembrie 2019, 12:55 Sport | Fotbal

Liga 2
​Nou-promovata Turris Turnu Măgurele continuă parcursul fără greșeală din debutul sezonului de Liga a II-a. Formația teleormăneană s-a impus cu 2-0, sâmbătă, pe teren propriu, împotriva celor de la ASU Poli Timișoara, și a ajuns la șase victorii în tot atâtea etape disputate. În alte partide, Concordia Chiajna a învins echipa CSM Reșița, în timp ce Pandurii Târgu Jiu și SCM Buzău au terminat la egalitate.

Silviu Pană în minutul 52 și Cristian Bud în minutul 90+1 au adus victoria gazdelor.