Echipa Tottenham Hotspur a suferit prima înfrângere pe noul său stadion White Hart Lane, înclinându-se la limită în faţa formaţiei West Ham United (scor 0-1), într-o partidă din cadrul etapei a 36-a a campionatului de fotbal al Angliei, scrie Agerpres.

"Ciocănarii" au înscris unicul gol al întâlnirii în minutul 67, prin Michail Antonio (67), după o primă repriză în care gazdele au avut trei ocazii importante de a marca, prin Heung-min Son (11), Lucas Moura (25) şi Christian Eriksen (36).

Acest eşec nu poate decât să-l neliniştească pe antrenorul lui Tottenham, Mauricio Pochiettino, ai cărui elevi vor juca marţi, pe teren propriu, împotriva echipei olandeze Ajax Amsterdam, în prima manşă a semifinalelor Ligii Campionilor.

Rezumatul meciului Tottenham vs West Ham United.

Au evoluat echipele:

Tottenham Hotspur: Lloris, Alderweireld, Sanchez, Davies, Foyth, Dier, Alli (Wanyama 85'), Rose (Janssen 77'), Eriksen, Son, Lucas Moura (Llorente 66').

West Ham United: Fabianski, Fredericks, Balbuena, Diop, Masuaku, Rice, Antonio, Noble (Ogbonna 85'), Snodgrass (Obiang 77'), Felipe Anderson, Arnautovic (Lucas Perez 80').