VIDEO Bayern Munchen, calificare chinuită în semifinalele Cupei Germaniei - Bavarezii au învins-o cu 5-4 pe FC Heidenheim (liga a doua)

Joi, 4 aprilie 2019, 10:13 Sport | Fotbal

Bayern Munchen, in semifinalele Cupei Germaniei
Formaţia Bayern Munchen s-a calificat, miercuri, în semifinalele Cupei Germaniei, după un meci dificil cu echipa de eşalon secund FC Heidenheim, încheiat 5-4. Bavarezii au jucat în inferioritate numerică din minutul 16, când a fost eliminat Sule, scrie News.ro.

Bayern a deschis scorul prin Goretzka, în minutul 12, şi au mai marcat prin Muller ’53, Lewandowski ’56, ’84 (penalti) şi Gnabry ‘65.

Pentru Heidenheim au înscris Glatzel ’26, ’74, ’77 (penalti) şi Schnatterer ’38.

În semifinalele Cupei Germaniei s-au mai calificat, marţi, Hemburger SV (2-0 cu Paderborn) şi Leipzig (2-1 cu Augsburg).

În ultimul sfert de finală se întâlnesc Schalke 04 şi Werder Bremen.