Manchester City s-a impus cu 3-1 în fața lui Arsenal, în derby-ul etapei a XXV-a din Premier League. Sergio Aguero a fost omul meciului, atacantul argentinian marcând toate golurile echipei lui Pep Guardiola. City se află în acest moment la doar două puncte de prima poziție din clasament, însă liderul Liverpool are un meci mai puțin disputat.

Sergio Aguero a marcat în secunda 48, apoi în minutele 44 şi 61. Pentru Arsenal a înscris Koscielny, în minutul 11.

A fost al zecelea hat-trick reuşit de Sergio Aguero în Premier League, atacantul lui City fiind depăşit doar de fostul internaţional englez Alan Shearer, autorul a 11 triple în campionatul din Anglia.

Aguero a ajuns la 20 de goluri marcate pentru Manchester City în acest sezon, în toate competiţiile.

Rezumatul meciului Manchester City vs Arsenal.