Liga I: FC Viitorul a invins FCSB, scor 1-0

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 10 septembrie 2017, 9:03 Sport | Fotbal

FC Viitorul a invins, sambata seara, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa FCSB, intr-un meci din etapa a noua a Ligii I, anunta News.ro. Pentru FCSB este primul esec din actuala editie de campionat. Golul a fost marcat de Eric, in minutul 31, cu un sut din afara careului.

FC Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Rimniceanu - Lopez, Tiru, Horj, Ganea - Cicaldau, Mladen, Vina (Dragus '68) - Eric (De Nooijer '76), Tucudean (Ciobanu '62), Chitu.

FCSB (antrenor Nicolae Dica): Vlad - Enache (Teixeira '46), Planic, Balasa, Momcilovici - Pintilii, J. Morais - Man (Coman '67), Budescu (Golofca '46), Tanase - Alibec.

Cartonase galbene:Tiru '37, Eric '45+1, Cicaldau '81, Dragus '82 / Budescu '17, Man '56, J. Morais '72

Arbitri: George Catalin Gaman - Sebastian Eugen Gheorghe, Daniel Mitruti - Marcel Birsan

Observatori: Liviu Ciubotariu, Eduard Alexandru

Inainte de startul jocului s-a tinut un minut de reculegere in memoria lui Nicolae Lupescu.