Astra Giurgiu a reusit sa plece cu un punct din "Stefan cel Mare" desi a fost condusa cu 2-0 (Liga 1, etapa a XIV-a). Dinamo nu a putut sa isi asigure victoria, cu toate ca echipa pregatita de Ioan Andone a fost in superioritate numerica din minutul 58. Golul egalarii a venit in minutul 93, dintr-un penalti.

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

Pentru Dinamo au marcat Nemec '34 si Hanca '51, iar pentru Astra au punctat Sapunaru '82 si Nicoara '90+3, din penalti.

Echipe:

Dinamo: Penedo Cano - Romera Navarro, M. Popescu, Maric, St. Filip - Busuladzici - Hanca, Nistor, Palici (Mahlangu '76) - Lazar (Rotariu '81)- Nemec (Gnohere'49). Antrenor: Ioan Andone

Astra Giurgiu: S. Lung - Sapunaru, Geraldo, Fabricio (Romario '46), Morais - Boubacar, Lovin (Teixeira 46), Ionita, Budescu (Nicoara '61), Stan - Alibec. Antrenor: Marius Sumudica

Cartonase galbene: Penedo '38, Palici '51, Gnohere '82 - Budescu '56, Romario '83

Cartonas rosu: Morais '57.