VIDEO Unii din fanii Bosniei nu au respectat momentul de reculegere de la meciul cu Irlanda

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 17 noiembrie 2015, 10:44 Sport | Fotbal


Fanii Bosniei s-au dat in spectacol pe Aviva Stadium
Foto: Captura YouTube
Irlanda a castigat cu 2-0 meciul cu Bosnia (din baraj), reusind astfel sa se califice la Euro 2016. Inainte de startul partidei, momentul de reculegere nu a fost respectat de unii din fanii veniti din Bosnia, lucru care a atras iritarea suporterilor irlandezi.

Inainte de startul partidei, s-a tinut un moment de reculegere. Acesta nu a fost insa respectat de unii din fanii oaspetilor de pe "Aviva Stadium".

Iritati de comentariile facute de bosniaci, suporterii gazdelor au inceput sa ii huiduie.

Momentul de reculegere era tinut in memoria celor 129 de victime ale atentatelor de la Paris, de la finalul weekendului trecut.

Vezi aici momentul incidentului.

 






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7871 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    Ar mai fi ceva! (Marţi, 17 noiembrie 2015, 10:50)

    TheRealGicaContra [utilizator]

    Cativa jucatori, atat bosniaci cat si irlandezi, au refuzat sa poarte banderole negre, in semn de doliu !?!
    • +9 (9 voturi)    
      logic (Marţi, 17 noiembrie 2015, 12:03)

      dax [anonim] i-a raspuns lui TheRealGicaContra

      Pai logic, un sfert de tara e muslmana, daca nu o fi deja mai mult in urma epurarii religioase ce o presteaza practicantii "religiei iubirii"
      Asa ca nu e nicio mirare ca niste maimute nu au fost in stare sa respecte un moment de reculegere
  • +9 (13 voturi)    
    Mda (Marţi, 17 noiembrie 2015, 10:56)

    Vade Retro [utilizator]

    Inca o dovada ca in musulmani nu poti avea incredere. Si totusi multi in jurul nostru prefera sa inchida ochii...
    • -9 (13 voturi)    
      Come on! (Marţi, 17 noiembrie 2015, 11:28)

      florinul [utilizator] i-a raspuns lui Vade Retro

      Au fost doi! Ceilalți îi șușuiau să înceteze!
      Românule, hoțule, violatorule.

      Pun pariu că nu știai că Bosnia Herțegovina e o federație în care trăiesc bozniaci, croați și sârbi, nu?
      • +5 (7 voturi)    
        Comentariu sters de utilizator (Marţi, 17 noiembrie 2015, 11:50)

        [anonim] i-a raspuns lui florinul

        • -1 (9 voturi)    
          . (Marţi, 17 noiembrie 2015, 11:57)

          florinul [utilizator] i-a raspuns lui

          Asta nu știam. Dar tot doi oameni au strigat din tribune, ci nu toți suporterii.
          • +6 (6 voturi)    
            Comentariu sters de utilizator (Marţi, 17 noiembrie 2015, 12:42)

            [anonim] i-a raspuns lui florinul

  • -2 (14 voturi)    
    . (Marţi, 17 noiembrie 2015, 11:16)

    florinul [utilizator]

    Fraților, au fost doi oameni care au țipat. Mai bine puneați direct titlul "fanii musulmani ai BiH au susținut atacurile din Paris boicotând momentul de reculegere", pt. că, tendențios, către asta v-ați îndreptat.
  • 0 (10 voturi)    
    Bosniacii sunt musulmani (Marţi, 17 noiembrie 2015, 11:28)

    A78 [utilizator]

    Bosnia e singura tara musulmana din Europa .
    Turcia nu , nu e in Europa .
    • -1 (7 voturi)    
      Aoleu! (Marţi, 17 noiembrie 2015, 12:19)

      MrMeisenshi [utilizator] i-a raspuns lui A78

      Au ocupat bulgarii Edirne si Istambulul?
    • +1 (1 vot)    
      Albania??? (Miercuri, 18 noiembrie 2015, 17:00)

      Aurel [anonim] i-a raspuns lui A78

      S-au crestinat albanezii intre timp si n-am aflat eu???
  • +3 (7 voturi)    
    Bosnia (Marţi, 17 noiembrie 2015, 12:23)

    nbhb [anonim]

    Albania si Kosovo sunt singurele tati majoritar musulmane. Prin 2050 se vor adauga si Bosnia si Macedonia si pana in 2100 probabil Franta si Rusia.
    • +4 (6 voturi)    
      2100? (Marţi, 17 noiembrie 2015, 12:34)

      Vade Retro [utilizator] i-a raspuns lui nbhb

      Esti optimist.

      Azi, peste 50% din copiii nascuti in Bruxelles sunt musulmani.
      • +5 (5 voturi)    
        Bosnia (Marţi, 17 noiembrie 2015, 13:17)

        nbhb [anonim] i-a raspuns lui Vade Retro

        Ai dreptate, sunt prea optimist. Si tinand cont ca europenii vor devein urmatorii refugiati o sa se intample chiar mai repede.