Liga Campionilor: Umilinta pentru nemti, speranta pentru turci. Shalke 04 - Real Madrid 1-6; Galatasaray - Chelsea 1-1/

de I.B.     HotNews.ro
Joi, 27 februarie 2014, 0:44 Sport | Fotbal

Dubla Cristiano Ronaldo
Real Madrid a rupt seria meciurilor fara victorie pe taram german dupa ce a zdrobit-o pe Schalke 04 cu scorul de 6-1 (2-0), chiar pe Gelsenkirchen, in prima mansa a optimilor.

Trei "duble", Karim Benzema (13, 57), Gareth Bale (21, 69), Cristiano Ronaldo (52, 89) si un spectacol total oferit de madrileni. Tristetea suporterilor a mai fost putin alinata de reusita superba din finalul partidei (min 90) cand Huntelaar a inscris cu un vole de senzatie la vinclul portii lui Iker Casilllas.

La Istanbul lucrurile au stat mai bine pentru echipa gazda care a reusit un joc consistent si un egal impotriva trupei lui Mourinho. Chelsea a deschis repede scorul prin Torres (min 9), si-a creat alte ocazii importante de a amjora scorul, dar s-a vazut egalata in minutul 65 cand Chedjou a inscris din interiorul careului cu capul.

Zenit Sankt Petersburg (Rusia) - Borussia Dortmund (Germania) 2-4

Au marcat: Shatov '58, Hulk '69 (penalti) / Mhkitarian '4, Reus '5, Lewandowski '61, '71

Olympiakos Pireu (Grecia) - Manchester United (Anglia) 2-0

Au marcat: Dominguez '38, Campbell '55

Miercuri, 26 februarie

Galatasaray Istanbul (Turcia) - Chelsea Londra (Anglia) 1-1

Au marcat: Chedjou '65 / Torres '9

Schalke 04 (Germania) - Real Madrid (Spania) 1-6

Au marcat: Huntelaar '90+1 / Benzema '13, '57, Bale '21, '69, C. Ronaldo '52, '89.

Partidele retur se vor disputa la 11, 12, 18 si 19 martie.

2790 vizualizari

• +1 (3 voturi)
    ce repriza a doua am pierdut (Joi, 27 februarie 2014, 7:14)

Captain Obvious [utilizator]

Cand il vad pe meme la pauza opresc televizorul si uit total de fotbal. Ce tot cauta puscariabilul in studio de fiecare data?