Europa League CFR Cluj - Inter Milano 0-3 / CFR paraseste Europa dupa o infrangere categorica

de Mircea Barzoi     HotNews.ro
Joi, 21 februarie 2013, 19:45 Sport | Fotbal

Europa League
CFR Cluj nu a reusit sa produca surpriza in Europa League, pierzand pe teren propriu cu 3-0 in fata italienilor de la Internazzionale Milano, dupa ce in urma cu o saptamana a pierdut cu 2-0 pe "Giuseppe Meazza". Italienii au dominat categoric meciul, marcand prin Guarin in minutele 22 si 45 si Benassi in minutul 88. CFR a reusit cateva contraatacuri ratand in prima repriza trei situatii de gol. In repriza secunda jocul s-a inchis, CFR ratand o mare ocazie prin Hora si terminand meciul in 10 oameni dupa eliminarea lui Camora.

CFR Cluj: Felguieras - Ivo Pinto, Cadu, Piccolo, Rada, Sepsi - Maah, Muresan, Godemeche, Camora - Rui Pedro. Antrenor: Paulo Sergio
Rezerve: Stancioiu, Maftei, Diogo Valente, Hora, Celestino, Kapetanos, Bjelanovic

Inter: Handanovic - Zanetti, Ranocchia, Juan, Perreira - Guarin, Cambiasso, Kovacic, Alvarez - Palacio, Cassano. Antrenor: Andrea Stramaccioni

Cadu vede cartonasul galben pentru proteste
Min 82: Ranocchia paraseste terenul accidentat, Interul nu mai are schimbari disponibile
Min 79: Benassi scapa singur spre poarta CFR-ului, Camora il faulteaza la marginea careului si vede cartonasul rosu
Min 71:
Faza rapida a CFR-ului, finalizata cu o tripla ocazie
Min 68:
Hora rateaza o mare ocazie din cativa metri, dupa o lovitura libera executata de Sepsi. Sutul sau l-a lovit in cap pe portarul Handanovic
Min 66: Iese marcatorul celor doua goluri, Freddy Guarin, in locul sau intrand Mbaye
Min 59: Corner pentru CFR executat de Camora, fundasii Interului resping
Min 54: O noua schimbare la Inter Milano: iese Alvarez si intra Pasa
Min 52: Handanovic respinge la marginea careului din fata lui Maah
Min 46: S-a reluat jocul. Schimbare la Inter Milano: iese Rodrigo Palacio si intra Benassi

Min 45+3: Arbitrul fluiera finalul primei parti
Min 45+2: Gol Inter Milano: Freddy Guarin reuseste dubla dupa o mare greseala a portarului Felgueiras, care nu a reusit sa retina mingea
Min 43:
Hora patrunde in careu si este blocat de Handanovic. In faza imediat urmatoare, Spesi suteaza alaturi de la marginea careului
Min 38: Kapetanos simuleaza la marginea careului lui Inter si vede cartonasul galben
Min 36: A doua schimbare la CFR: Iese Rada si intra Kapetanos
Min 35: Inca o ocazie mare pentru CFR: Maah reia cu capul la mica distanta de poarta
Min 30: Inter domina meciul, CFR incearca iesirile pe contraatac
Min 22: Gol Inter Milano: Palacio patrunde pe partea dreapta si centreaza pentru Guarin care inscrie fara probleme

Min 15: Cartonas galben vazut de Kovacic dupa un hent la mijlocul terenului
Min 11: Maah suteaza pe langa poarta din interiorul careului
Min 10: Cassano scapa de marcajul lui Piccolo si suteaza peste poarta lui Felgueiras
Min  9: Schimbare la CFR, iese Muresan accidentat si intra Hora
Min  5: Mare ocazie pentru CFR: Ivo Pinto centreaza din banda dreapta, Muresan lasa pentru Rui Pedro care suteaza la mica distanta de poarta
Min  3: Camora ii paseaza in adancime lui Maah, dar Handanovic iese si retine
Min  1: A inceput partida de pe stadionul Constantin Radulescu

Citește pe Știrile ProTV

VIDEO „Mașina viitorului”, lansată de producătorul rus Kalașnikov. Va atinge 100 de km în șase secunde

Producătorul rus de armanent Kalaşnikov se lansează pe piaţa auto şi vrea să rivalizeze cu Tesla.