Victor Piturca, dupa 1-4 cu Polonia: "Nu pot sa le reprosez baietilor decat golurile primite"
"Nu pot sa le reprosez baietilor decat golurile. Am jucat cu o echipa noua, in timp ce adversarii se cunosteau intre ei. Unii dintre jucatori mi-au placut, dar nu vreau sa dau nume. Pentru mine nu conteaza rezultatul, poate doar pentru jucatori. Poate ei sunt dezamagiti acum. Am primit gol la fiecare ocazie a lor, iar în repriza a doua am ratat doua ocazii mari. Daca marcam, puteam sa reducem diferenta. Suporterii au fost dezamagiti. E o perioada grea, am facut trei antrenamente pe zi si asta se va vedea in campionat", a declarat Victor Piturca, conform Mediafax.
De ce nu au fost convocati Lobont si Mutu
"Lobont nu a aparat deloc in ultimul timp, iar Mutu nu e la parametrii normali si nu joaca constant", a completat Victor Piturca.
In urmatoarea partida amicala, Romania se va duela, miercuri, cu Australia, la Malaga (Spania).

Povestea discului de la Nebra - Un fals extrem de bine făcut sau cea mai veche reprezentare a cerului?
“Oglinda fermecată” a autorităților ne spune povestea noastră de anul acesta. De fapt, Comisia de Prognoză o spune pentru buget
O copie din secolul XVI a lui „Salvator Mundi”, cel mai scump tablou din lume, a fost recuperată de poliția italiană / Povestea din spatele operei de artă
Vaccinarea în universități. Rectorul UBB: Platforma de programări este făcută fără cap, o catastrofă. Ne transformă în call center / Rectorul Universității București: Există și o mare inechitate
La polul opus s-ar situa amicalul acela cu Nigeria, când nigerienii au venit cu 10 oameni, și-au imprimat tricourile la Unirea și au mai convocat un nigerian care se întâmpla să joace la o echipă din România: ăla la ce a folosit?
sincer, asta as vrea sa aud si de la piturca.