Gaz Metan Medias a condus cu 2-0 pe terenul Rapidului, dupa primul sfert de ceas (Bud 8 si Bawab 13)! Rapidul a egalat pana la pauza (Pancu 38, Herea 44 penalty) si a inceput a doua repriza cu om in plus (Ciuca - eliminat la faza penalty-ului lui Herea).

Razvan Lucescu Foto: Reuters

Teixeira (60) a inscris pentru Rapid (pentru 3-2), dar egalitatea s-a restabilit in minutul 81 - Bawab a transformat un 11 metri care a provocat si eliminarea lui Bozovic.

Rapidul a obtinut insa victoria dupa reusitele lui Teixeira (83) si Pancu (90+3), cu semne de intrebare asupra golului de 4-3: mediesenii sustin ca mingea lovita de Teixeira nu a trecut linia portii.

Puteti vedea imagini din acest meci antologic (momente importante si inregistrarea integrala), aici.