Carl Froch: "Bute este terminat, ar trebui sa fie un meci usor pentru DeGale"

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 11 noiembrie 2015, 14:58 Sport | Alte sporturi


Lucian Bute
Foto: AGERPRES
Fistulous pugilist britanic Carl Froch a declarat, marţi, ca Lucian Bute este un boxer terminat si considera ca James DeGale ar trebui sa aiba un meci usor impotriva romanului, informeaza The Sun.

"Cred ca va fi un meci tehnic, dar ar trebui sa fie un meci usor pentru DeGale deoarece Bute este terminat. Nu poate fi decât un singur câstigator, dar conteaza cat de clar il va invinge DeGale. Trebuie sa fie convingator. Am auzit ca va incasa aproximativ doua milioane de lire sterline pentru o lupta cu un Bute ruinat. Românul este distrus de când l-am batut eu si toata lumea stie acest lucru. DeGale nu a aratat prea bine în meciul cu Dirrell si trebui sa-l invinga mult mai clar pe Bute. In meciul cu Dirrell a aratat bine trei, patru runde, dar doar atat. A fost norocos si nimeni nu se supara daca titlul mergea la adversarul sau. Nu cred ca DeGale este un pugilist de 12 reprize", a spus Froch.

Carl Froch, in varsta de 38 de ani, l-a invins pe Lucian Bute in mai 2012, la Nottingham, prin KO in repriza a cincea.

Lucian Bute va boxa, la 28 noiembrie, la Videotron Centre din Quebec, cu britanicul James DeGale, care isi va pune in joc centura de campion IBF la categoria supermijlocie.

In varsta de 29 de ani, campionul olimpic de la Beijing, James DeGale (21 de victorii, o infrangere, 14 KO), a intrat in posesia centurii IBF, in luna mai, la Boston, dupa ce l-a invins pe americanul Andre Dirrell. Centura a fost detinuta de Carl Froch, fiind pusa in joc dupa retragerea britanicului. Singura infrangere a lui DeGale a fost in 2011, in meciul cu George Grove, informeaza Mediafax.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7126 vizualizari

  • +1 (7 voturi)    
    da' ce ai bai froch cu bute? (Miercuri, 11 noiembrie 2015, 15:21)

    cristi [anonim]

    te bate in somn?

    doar in ring ai castigat iar lupta a fost corecta

    hai lucian! intaraste-te!
    • 0 (6 voturi)    
      - (Miercuri, 11 noiembrie 2015, 16:10)

      Made in Romania [anonim] i-a raspuns lui cristi

      Marlanul tot marlan ramane. Mult succes lui Lucian!
      • 0 (4 voturi)    
        haha (Miercuri, 11 noiembrie 2015, 18:53)

        popescu_dtru [utilizator] i-a raspuns lui Made in Romania

        nu e chiar mârlan, e un obicei al boxerilor să se dea mari și să se tachineze unii pe alții.
    • +4 (6 voturi)    
      Umm (Miercuri, 11 noiembrie 2015, 17:09)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui cristi

      Poate omului nu ii place sa minta, asa ca daca l-au intrebat, a raspuns ce crede.
  • -2 (6 voturi)    
    Bute (Miercuri, 11 noiembrie 2015, 16:56)

    dan. [anonim]

    nota de prost gust si nesportivitate ... dincolo de forta bruta trebuie sa ai bun simt ...sper ca aceste comentarii rautacioase sa-l intareasca pe Bute ...
    • +1 (1 vot)    
      boxerii nu sunt sportivi (Joi, 12 noiembrie 2015, 12:48)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui dan.

      injuraturile si insinuarile sunt ceva frecvant intre ei, mai ales cand se intalnesc la proba cantarului. Voi poate nu va amintiti cat l-a porcait Mike Tyson pe Lennox Lewis, inaintea meciului pentru centura de diamante la supergrei din anul 2002...l-a injurat de mama, a facut-o pe mama lui curva...si asta in conditiile in care cei doi erau prieteni la catarama si se antrenau impreuna de pe la 14 ani.
      Totul a fost pentru bani, pentru a se vinde ma bine meciul...de cele ma multe ori boxerii nu cred ceea ce spun.
  • +5 (5 voturi)    
    "Fistulous"? (Miercuri, 11 noiembrie 2015, 20:37)

    ow [anonim]

    Adica are fistule in engleza sau autorul n-a mai stat sa si verifice ce ajunge pe site?
  • +1 (5 voturi)    
    Șansa lui Bute de revenire (Miercuri, 11 noiembrie 2015, 21:12)

    Con_stan_tin [utilizator]

    este aproximativ egală cu a lui Băsescu.