​VIDEO Angelique Kerber, către Bianca Andreescu: "Eşti cea mai mare regină a dramelor"

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Duminică, 24 martie 2019, 9:50 Sport | Tenis

Angelique Kerber, mesaj pentru Bianca Andreescu
Angelique Kerber a pierdut pentru a doua oară în mai puțin de o săptămână în fața Biancăi Andreescu, lucru care a făcut-o pe jucătoarea din Germania să reacționeze dur la strângerea de mână din finalul partidei. "Ești cea mai mare regină a dramelor dintotdeauna" a fost mesajul pe care Kerber i l-a transmis adversarei.

Vezi aici momentul:

Întrebată despre momentul din finalul partidei, Bianca (18 ani) a spus: "A spus ceva, dar nu sunt sigură ce. Nu am spus nimic, oricum, eu încerc să nu mă concentrez pe asta. Doar voi lăsa tenisul să vorbească pentru mine".

Reacția jucătoarei clasate pe locul 4 WTA pare să fi venit după ce Bianca a cerut de două ori intervenția fizioterapeutului (a doua oară la 4-1 în decisiv, când părea să aibă meciul în mână), fără să prezinte semne clare ale unei accidentări. Chiar dacă a părut foarte obosită în multe momente ale partidei, Andreescu a găsit de fiecare dată soluții în fața adversarei. De asemenea, Bianca ar fi trimis trei mingi direct în corpul adversarei în partida de la Indian Wells și a întârziat de mai multe ori serviciul lui Kerber.

De notat este faptul că partida dintre cele două jucătoare s-a terminat după ora 01:30 (Miami).

Pentru Bianca Andreescu, aceasta a fost a zecea victorie consecutivă în 16 zile și a 31-a în noul sezon. În optimi la Miami, jucătoarea canadiană de origine română se va confrunta cu Anett Kontaveit (Estonia/19 WTA).

18469 vizualizari

• +8 (22 voturi)
    Fara drame,sportul ar fi banal (Duminică, 24 martie 2019, 10:08)

Plagarus [utilizator]

Frustrarea nu tine loc de motivatie / concentrare Angelique !!!
    • -1 (17 voturi)
      Sigur, (Duminică, 24 martie 2019, 10:35)

PlutoniumBoy [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

daca era Simona in locul Angelicai, mai spuneai asta?
      • -8 (22 voturi)
        Cine-i Simona ? Ce joaca ? (Duminică, 24 martie 2019, 11:22)

Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui PlutoniumBoy

Doar cine conteaza dpdv al valorii merita comentat.
        • +5 (5 voturi)
          ”pagubă-n ciuperci” (Duminică, 24 martie 2019, 17:56)

nahir [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

ar zice Simona dacă ți-ar citi comentariul.
          Dar și ea, citește doar comentariile care contează.
        • +1 (5 voturi)
          mda (Duminică, 24 martie 2019, 18:44)

sorinnc [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

tu probabil ca nu ai fost nici cel mai bun de la tine din bloc in nici un domeniu si vorbesti de rau un sportiv de top 5 mondial.
          Chiar si daca era de top 100 mondial tot era foarte bine.
          Poti sa zici ca e mult mai slaba comparativ cu Serena de exemplu. Dar nu ca nu are valoare incat sa nu merite comentariul unui anonim.
      • +2 (4 voturi)
        Care a fost "drama"? (Duminică, 24 martie 2019, 19:54)

Alius [utilizator] i-a raspuns lui PlutoniumBoy

Ca sa comentam. A fost acea intrerupere cand Bianca era la conducere cu 4-1, dupa care a pierdut tot setul si nu a mai castigat nimci in acel set. Se poate spune ca acea pauza a fost favorabila lui Kerber. Asa ca despre ce "drama" vorbim?
          . (Luni, 25 martie 2019, 3:23)

CornelPerju [anonim] i-a raspuns lui Alius

sau se poate spune ca Bianca chiar a avut o problema fizica si de asta a si pierdut setul 2. Ma bucur enorm ca Bianca "sterge pe jos" cu toate aceste nulitati derogate care populeaza tenisul feminine. Atat Kerber cat si Muguruza au "tras pe nas" cat au putut vre-o 2 ani, au castigat cate 2 GS fiecare dupa care s-au prabusit in neant. La fel sa intamplat si cu Dopatova De cand nu mai poate trage pe nas se tot "accidenteaza" peste tot fara sa joace nici un meci. Cat despre "mamica" numai de bine