FCSB a ratat șansa de a se distanța de CFR Cluj și a scăpat puncte în deplasarea de la Petrolul, unde scorul final a fost 2-2, în ciuda faptului că oaspeții au condus cu 2-0.

Elias CharalambousFoto: Alex Nicodim/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Petrolul, rezultat mare cu FCSB - Gicu Grozav, omul care a adus punctul la Ploiești

FCSB a ratat șansa de a-și consolida poziția de lider în SuperLiga României, după ce a remizat 2-2 cu Petrolul Ploiești.

Formația antrenată de Elias Charalambous a deschis scorul după doar două minute, când Djokovic a reușit să marcheze cu un șut puternic, din prima.

În a doua repriză, Alexandru Băluță a îndeplinit o simplă formalitate, după ce inițial minge lovise bara (min 49), iar finalul părea să fie unul liniștit pentru lider.

Jair a redus din diferență în minutul 70, cu o lovitură liberă executată perfect, iar finalul a fost unul nebun.

În al treilea minut de prelungire, Ngezana a comis un fault în careu, iar Gicu Grozav a transformat norocos de la punctul cu var.