FCSB pierde două puncte importante în ultima partidă a etapei a 11-a a SuperLigii. Deși au condus încă din prima repriză, roș-albaștrii au fost egalați pe final de Universitatea Cluj, scor 2-2.

Jucatorii echipei Universitatea ClujFoto: Alex Nicodim/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

FCSB – Universitatea Cluj 2-2, în etapa a 11-a a SuperLigii

Elevii lui Elias Charalambous au marcat repede în partida cu Universitatea Cluj.

În minutul 8, în urma unui corner, minga este boxată de Gorcea, cade pe bară și după revenirea în teren Dawa profită de indecizia fundașilor adverși și o trimite cu capul în plasă.

Dan Nistor a egalat în minutul 26, după o pătrundere excelentă și un șut la colțul lung.

La pauză tot gazdele au intrat în avantaj, Adrian Șut reușind să înscrie în minutul 39, după o nouă respingere greșită a portarului Gorcea.

În repriza secundă, FCSB a cedat inițiativa, s-a retras în propria jumătate și i-a lăsat pe ardeleni să aibă posesia.

Formația antrenată de Ioan Ovidiu Sabău a fost răsplătită pe final, când Bogdan Mitrea a punctat cu o lovitură de cap, după cornerul executat de Dan Nistor.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre FCSB și Universitatea Cluj.