Oțelul Galați s-a impus la limită pe teren propriu în confruntarea cu Dinamo București, scor 1-0, în deschiderea etapei cu numărul 11 din SuperLigă.

Dorinel MunteanuFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Oțelul Galați – Dinamo 1-0, în etapa a 11-a din SuperLigă

După seria lungă de remize, echipa antrenată de Dorinel Munteanu leagă a doua victorie consecutivă în SuperLigă.

Oțelul a solicitat penalti în minutul 16, după ce mingea trimisă cu capul de Silva a lovit mâna lui Arujo, dar arbitrul Găman a lăsat jocul să continue.

Scorul a fost deschis în minutul 37, când după o lovitură liberă executată de Marciel, Neluț Roșu a trimis mingea în poarta propriei echipe.

În ciuda unei posesii superioare, formația lui Ovidiu Burcă nu a izbutit egalarea și se afundă tot mai mult în subsolul clasamentului.

În prelungirile partidei, gazdele au rămas în inferioritate numerică, după eliminarea lui Alexandru Pop.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre Oțelul Galați și Dinamo.