Aproape de cea de-a doua înfrângere din acest sezon, PSG a remizat în partida cu Rennes, scor 1-1, după un gol egalizator marcat la ultima fază a meciului.

Fanii celor de la PSGFoto: Geoffroy VAN DER HASSELT / AFP / Profimedia

PSG – Rennes 1-1, în Ligue 1 – Goncalo Ramos evită înfrângerea pe final

Campioana Franței a scăpat ca prin minune de înfrângere în partida disputată pe Parc des Princes în fața celor de la Rennes.

Amine Gouiri a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 33, în ciuda posesiei și a ocaziilor ratate de parizieni.

Luis Enrique a decis în repriza secundă să renunțe la Kylian Mbappe și l-a introdus în locul său pe Goncalo Ramos.

Atacantul portughez a schimbat soarta meciului, după ce a obținut un penalti în minutele de prelungiri și tot el l-a transformat înainte de fluierul final.

Deși a câștigat doar un punct, PSG este lider solitar în Franța, cu un avantaj de 11 puncte față de următoarea clasată, Brest.