Gaziantep FK, echipa antrenată de Marius Șumudică, a terminat la egalitate meciul disputat pe terenul formației Sivasspor, scor 2-2, în etapa a 21-a din campionatul Turciei.

Denis DragusFoto: Mehmet Akif Parlak / AFP / Profimedia

Drăguș a marcat, Maxim a fost eliminat, Sorescu a debutat

Gazdele au condus cu 2-0 (Manaj '8, '15 - ambele din penalty), dar Gaziantep a egalat prin Drăguș ('29, din pasa lui Maxim) și Djilobodji ('41).

Drăguş a primit un cartonaş galben în minutul 48 şi a fost înlocuit în minutul 90+1, iar Maxim a fost eliminat după ce a primit două cartonașe galbene ('69 și '81).

Portarul Florin Niţă a fost integralist la Gaziantep, în timp ce Deian Sorescu (împrumutat de la Rakow) a debutat la formaţia lui Şumudică.

După acest rezultat, Gaziantep se află locul 14 în clasament (22 de puncte), iar Sivasspor ocupă locul 11 (26 de puncte).