Prezentat oficial joi ca noul jucător al celor de la Tottenham, Radu Drăgușin a debutat în Premier League și a prins primele zece minute în tricoul londonezilor, în remiza cu Manchester United.

Radu DragusinFoto: Alex Morton/Tottenham Hotspur F. / Shutterstock Editorial / Profimedia

Radu Drăgușin, primele zece minute în tricoul lui Tottenham

Manchester United și Tottenham au terminat la egalitate, scor 2-2, partida din etapa cu numărul 21 din Premier League.

Rămas pe banca de rezerve la începutul partidei, Radu Drăgușin a fost trimis pe teren de antrenorul Ange Posteoglou în minutul 85, în locul lui Oliver Skipp.

Cu tot cu prelungiri, românul a jucat zece minute, timp în care a arătat siguranță, preferând să paseze coechipierilor din apropiere.

United a deschis scorul încă din minutul 3 prin Hojlund, dar Richarlison a egalat în minutul 19.

La pauză gazdele au intrat în avantaj după reușita lui Rashford, iar în startul părții secunde, Bentancur aducea din nou egalarea, după un assist al lui Timo Werner, aflat și el la debut.

Cu 40 de puncte, Tottenham ocupă locul al cincilea al clasamentului, în timp ce Manchester United urcă pe șapte, cu 32 de puncte.