Manchester United a făcut un meci mare marți seară și s-a impus pe teren propriu în fața celor de la Aston Villa, scor 3-2. Formația antrenată de Erik ten Hag a revenit de la 2-0.

Jucatorii echipei Manchester UnitedFoto: Paul ELLIS / AFP / Profimedia

Manchester United - Aston Villa 3-2

Manchester United și Aston Villa au oferit un meci spectaculos în cadrul etapei cu numărul 19 din Premier League.

Oaspeții au spart gheața în minutul 21 al partidei, prin golul reușit de John McGinn, iar până la pauză, diferența s-a majorat, grație golului înscris de Dendoncker (min 26).

Imediat după pauză, Manchester United a reintrat în meci, după ce Alejandro Garnacho a redus din diferență, din pasa lui Marcus Rashford (min 59).

12 minute mai târziu, același Garnacho a reușit să restabilească egalitatea (min 71), iar publicul de pe Old Trafford a luat-o razna.

Băieții lui Erik ten Hag au continuat să forțeze, iar eforturile le-au fost răsplătite. Rasmus Hojlund a marcat golul victoriei (min 82), completând o revenire de senzație a „diavolilor roșii”.