Dennis Man își continuă sezonul extraordinar în tricoul celor de la Parma Calcio. Românul a fost decisiv pentru galben-albaștri în disputa de pe terenul celor de la Brescia, încheiată cu scorul de 2-0.

Dennis ManFoto: Massimiliano Carnabuci/IPA Sport/ipa-agency.net / Shutterstock Editorial / Profimedia

Dennis Man, gol și assist în victoria cu Brescia - Românul, al treilea cel mai bun marcator din Serie B

Dennis Man continuă să impresioneze alături de Parma în acest sezon.

Fotbalistul român în vârstă de 25 de ani a fost pe teren încă din primul minut al partidei din deplasare cu Brescia, alături de Valentin Mihăilă, iar Man a pasat decisiv la golul de 1-0, marcat de Adrian Bernabe Garcia (min 18).

6 minute mai târziu, internaționalul român a majorat avantajul Parmei, după ce a dus la bun sfârșit o acțiune personală, pornită din flancul drept.

Astfel, Man a ajuns la 8 reușite și 4 pase de gol în actualul sezon de Serie B, fiind al treilea cel mai bun marcator al ligii secunde a Italiei.

Mai mult decât atât, cei de la Sofa Score i-au acordat lui Dennis Man nota 8.5, acesta fiind desemnat jucătorul meciului.

Man și Mihăilă au fost înlocuiți în minutul 69 al partidei, de Charpentier, respectiv Camara.

Cu această victorie, Parma și-a consolidat poziția de lider și a acumulat 41 de puncte.