​Inter Milano a fost foarte aproape de calificarea în sferturile Cupei Italiei, dar liderul din Serie A a încasat două goluri în prelungirile partidei cu Bologna (scor 1-2) și a părăsit competiția pe care a câștigat-o sezonul trecut.

Lautaro Martinez (Inter Milano)Foto: LaPresse / ddp USA / Profimedia

Inter Milano, eliminată de Bologna din Cupa Italiei

Federico Ravaglia a intervenit la penaltiul executat de Lautaro Martinez (Inter) în minutul 65, iar pe „Giuseppe Meazza” a fost nevoie de prelungiri.

Inter a deschis scorul prin Carlos August ('92), dar Bologna a reușit să revină.

Intrat pe teren în minutul 85, Joshua Zirkzee a ținut spectaculos mingea în teren și oaspeții au egalat prin Sam Beukema ('112).

Același Zirkzee a trecut de Francesco Acerbi la jumătatea terenului și a pasat decisiv pentru Dan Ndoye ('116), care a ridicat mingea peste portarul Emil Audero.

Bologna, care are parte de un sezon excelent și în Serie A (locul 4), va da în sferturile Cupei Italiei peste Fiorentina.