Manchester United a suferit un nou eșec în actuala ediție de Premier League. Formația antrenată de Erik ten Hag a fost învinsă categoric pe teren propriu de Bournemouth, scor 3-0.

Harry Maguire, alături de Erik ten Hag - Manchester UnitedFoto: Ryan Browne / Shutterstock Editorial / Profimedia

Echipa lui Erik ten Hag, umilită pe Old Trafford de Bournemouth

Manchester United nu pare să se regăsească nici în acest sezon de Premier League.

Formația pregătită de Erik ten Hag a pierdut sâmbătă pe Old Trafford în disputa cu Bournemouth, echipă care se luptă ok acest sezon pentru evitarea retrogradării.

Oaspeții au deschis scorul după doar 5 minute pe „Teatrul Viselor”, prin Dominic Solanke, iar în a doua repriză au mai lovit de două ori, prin Philip Billing (min 69) și Senesi (min 73).

Este a șasea înfrângere pe care United l suferă în acest sezon de Premier League, a patra pe teren propriu.